TR-YÖS

TR-YÖS

TR-YÖS

مدرس:

آران
TR-YÖS

شرح دوره

آزمون یوس مرکزی (TR-YÖS):

طبق جدیدترین اخبار و بخشنامه سازمان YOK (متولی نظارت بر کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ترکیه) جهت هماهنگی هرچه بهتر بین دانشگاه های ترکیه و همچنین بالا بردن کیفیت سطح آموزش و علیرغم اینکه از سال ۲۰۱۰ تا به امروز آزمون های یوس توسط دانشگاه‌های ترکیه برگزار می شد، از سال 2023 مقرر گردید آزمون YOS بصورت مرکزی و با نام TR-YOS برگزار شود.

قوانین آزمون TR-YOS: 

 • افرادی که تبعه خارجی هستند.
 • افرادی که در سال آخر دبیرستان و یا فارغ ‌التحصیل متوسطه هستند.
 • افرادی که  شهروند ترکیه هستند.
 • افرادی که شهروندی ترکیه را کسب کرده‌اند.
 • کسانی که  کارت آبی دارند.
 • افرادی که تبعه جمهوری ترکی قبرس شمالی بوده و در آنجا ساکن هستند و مقطع دبیرستان را در آنجا به پایان رسانده‌اند.

آزمون TR-YOS شامل چه بخش هایی می باشد؟

این آزمون از سه بخش سوالات ریاضی و سوالات هوش و هندسه تشکیل شده است. آزمون مجموعا دارای ۸۰ سوالو زمان پاسخ گویی 100 دقیقه می باشد. 

زبان های آزمون:

ترکی استانبولی، آلمانی، انگلیسی، فرانسوی،روسی و عربی

طریقه ثبت نام:

 • اگر قبلا ثبت نام نکرده اید و یا در سایت ÖSYM دارای پروفایل نمی باشید باید به مرکز ثبت نام های موجود در ترکیه مراجعه کنید و در آنجا جهت ثبت نام خود اقدام نمایید.
 • یا هم می توان به https://tryos.osym.gov.tr وارد شد و از قسمت بالا Kayıt Ol را زد و گزینه Yurt dışında ikamet etmekteyim را انتخاب کنید و از طریق این قسمت با پر کردن فرم موجود شماره TR-YÖS و رمز را گرفته و وارد سایت سپس فرم مورد نظر را جهت ثبت نام پر کرده و هزینه آزمون را وارد می نمایید. توجه داشته باشید که قسمت قرارگیری عکس را خالی گذاشته پس از ثبت نام و پرداخت هزینه تا یک روز قبل از آزمون با مراجعه به مرکز آزمون (در روز و ساعات اداری) فرم ثبت نام خود را عکس دار نمایید.
تصویر

شبنم آنا

کارشناس پروژه چابک

جون اسمیت یک عکاس ، نویسنده و نویسنده مشهور است که اشتیاق به هر کاری را انجام می دهد.

رتبه بندی دوره

5.00 به طور متوسط ​​بر اساس 1 رتبه بندی

ستاره

90%

ستاره

80%

ستاره

65%

ستاره

60%

بررسی ها

 • تصویر

  شبنم آنا

  تمام نیازهای من را بپوشانید

  این دوره مواردی را که می خواهیم تغییر دهیم مشخص می کند و سپس کارهایی را که باید برای ایجاد نتیجه مطلوب انجام شود ، مشخص می کند. این دوره به من کمک کرد تا به روشنی مشکلات را تعریف کنم و طیف گسترده تری از راه حل های با کیفیت را ایجاد کنم. از تحلیل ساختارهای بیشتر گزینه ها پشتیبانی کنید.