YDS

YDS

YDS

مدرس:

آکادمی آران
YDS

شرح دوره

این آزمون بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که به دنبال یک شغل آکادمیک بوده یا قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری را (در کشوری مثل ترکیه) دارند. این آزمون در ترکیه  توسط OYSM به دو شکل کلاسیک (YDS) و الکترونیکی‌ (eYDS) سالانه به منظور ارزیابی مهارت های زبان خارجی افراد گرفته می شود.

زبان این آزمون انگلیسی است .

آزمون یدس شامل 80 سوال است که در 180 دقیقه داوطلبان باید به سوالات پاسخ دهند‌. سوالات پنج گزینه ای هستند.

سوالات به صورت زیر خواهند بود:

 • واژگان: 6 سوال
 • دستوز زبان: 10 سوال
 • کلوز تست: 10 سوال
 • تکمیل جمله: 10 سوال
 • ترجمه ترکی انگلیسی: 3 سوال
 • خواندن: 20 سوال
 • تکمیل گفتگو: 5 سوال
 • یافتن نزدیک ترین جمله: 4 سوال
 • تکمیل پاراگراف: 4 سوال

هر سوال این آزمون دارای 1.25 نمره است .نتیجه آزمون از روی ۱۰۰ نمره اعلام می شود که براین اساس نمره شما در یکی از سطح های زیر قرار می گیرد:

سطح A:  100 – 90

سطح B:  89 – 80

سطح C: 79 – 70

سطح D:  69 – 60

سطح E:  59 – 50

آزمون YDS دارای نمره منفی نیست.

 متقاضیانی اگر برای اولین بار قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید به صورت حضوری مراجعه کنند‌ و به عبارتی حضور برای ثبت نام اولیه اجباری است. این در حالی است که ثبت نام های بعدی الکترونیکی می باشد.در زمان ثبت نام اولیه برای ساخت یک پروفایل در سیستم آزمون YDS کارشناسان نمایندگی های OYSM از متقاضیان عکس می گیرند. این پروفایل برای مدت زمان پنج سال اعتبار دارد.مدرک این آزمون 2 سال اعتبار دارد. 

 

برای ثبت نام در آزمون نیاز به مدارکی است که عبارتند از:

 • پاسپورت
 • عکس

 

این آزمون معمولا دو بار در سال برگزار می شود تاریخ های برگزاری این آزمون و حتی هزینه ی ثبت نام در سایت زیر قابل مشاهده است:

www.ais.osym.gov.tr

 YDS کاغذی سالیانه دو بار برگزار می شود. نتایج این آزمون بیست روز پس از امتحان به داوطلبان اعلام می گردد، اما آزمون e yds هر ماه و فقط در سه شهر کشور ترکیه انجام می گیرد. نتایج این آزمون دوازده ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می گردد.

منابع آزمون:

همانطور که می دانید برای آمادگی شرکت در هر آزمونی نیاز به مطالعه و تمرین دارد. آزمون یدس نیز نیز از این قاعده مستثنی نیست. کتاب های متعدد و متنوعی برای آمادگی این آزمون منتشر شده است و موسسات آموزشی مختلف کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کنند. توجه داشته باشید که هدف اصلی این آزمون سنجش مهارت زبان انگلیسی داوطلب از و کسب نمره در آن به دانش زبان انگلیسی داوطلب بستگی دارد. برخی از کتاب های آمادگی این آزمون عبارتند از :

YDS exam pack

YDS reader

Capsule for YDS

YDS exam master

YDS test pro

YDS projector

شعبات برگزاری YDS در ترکیه:

Ankara English Course
İstanbul English Course
İzmir English Course
Alsancak English Course

تصویر

شبنم آنا

کارشناس پروژه چابک

جون اسمیت یک عکاس ، نویسنده و نویسنده مشهور است که اشتیاق به هر کاری را انجام می دهد.

رتبه بندی دوره

5.00 به طور متوسط ​​بر اساس 1 رتبه بندی

ستاره

90%

ستاره

80%

ستاره

65%

ستاره

60%

بررسی ها

 • تصویر

  شبنم آنا

  تمام نیازهای من را بپوشانید

  این دوره مواردی را که می خواهیم تغییر دهیم مشخص می کند و سپس کارهایی را که باید برای ایجاد نتیجه مطلوب انجام شود ، مشخص می کند. این دوره به من کمک کرد تا به روشنی مشکلات را تعریف کنم و طیف گسترده تری از راه حل های با کیفیت را ایجاد کنم. از تحلیل ساختارهای بیشتر گزینه ها پشتیبانی کنید.